Зростає зарплата у польських ВНЗ

Зростає зарплата у польських ВНЗ

Зростає зарплата у польських ВНЗ

22.05.2013 676

У Польщі навчальний рік завершується значним підвищенням фінансування вищої школи. Згідно з розпорядженням Міністерства науки та освіти, польські виші у 2013-2015 рр. отримають на підвищення оплати праці свого професорсько-викладацького складу 5,4 млрд. злотих (що за курсом центрального банку Польщі становить майже 1,3 млрд. євро).

Причому ще до відпускної кампанії вишам буде переведено 900 млн. злотих. Потім, у міру ухвалення бюджетів 2014 та 2015 рр. буде виділено 1,8 і 2,7 млрд. злотих.

Ці заходи стали логічним продовженням політики польського уряду, який послідовно адаптує національну програму розвитку людського капіталу до прийнятих у Європейському Союзі стандартів. Розвиток освіти – один із цих стандартів, а стан вищої школи – найважливіший критерій досягнень у цій галузі.

Крім того, підвищення окладів має хоч якоюсь мірою нівелювати розрив в оплаті праці польської професури з їхніми західними колегами. Звичайно, що передбачене щорічне (на період 2013-2015 рр.) 9% підвищення окладів, проблеми відтоку кадрів за кордон не вирішить, але посилить привабливість роботи в Польщі для вчених із сусідніх країн, які не входять до ЄС. 

Не слід ототожнювати вжиті заходи і лише з політикою «вирівнювання можливостей» на загальному європейському освітньому просторі. Механізм реалізації програми зростання зарплат викладачів відрізняє суто економічна обґрунтованість, розрахована на стимулювання активності та наукового зростання педагогічних кадрів. Справа в тому, що Міністерство виділяє кошти вишам, гарантуючи лише підвищення мінімальних окладів, перекладаючи на плечі керівництва навчальних закладів завдання заохочення виявленої працівниками старанності. 

Інші новини розділу

наверх