У Європі назріває овочева криза

У Європі назріває овочева криза

У Європі назріває овочева криза

01.06.2013 639

Інформація Європейської асоціації, що об'єднує виробників фруктів та овочів (PROFEL), стала джерелом негативних очікувань операторів аграрних ринків. Низькі температури та інтенсивні опади на півдні і зима, що тривала, на півночі європейського континенту, завдали, перш за все, непоправної шкоди врожаю овочів.

Найбільш постраждалими виявилися Іспанія та Португалія, фермери яких втратили види на врожай одного з найважливіших продуктів свого експорту - зеленого горошку. На 60% зібрано менше і шпинату, традиційно важливого джерела поповнення фермерського бюджету. Із запізненням на 25 днів (станом на середину травня) розпочався його збір у Франції, Бельгії, Нідерландах та Німеччині.

Ситуація посилюється тим, що нинішня «овочева криза» наклався на наслідки торішнього падіння виробництва овочів, що супроводжувалося зменшенням частки врожаю, що зберігається в овочесховищах. Це вже вплинуло на завантаження потужностей переробних підприємств. Експерти прогнозують скорочення поставок до роздрібної мережі консервованої та замороженої продукції з південних країн Євросоюзу. 

Інші новини розділу

наверх