В Україні сьогодні відзначається Міжнародний день захисту дітей

В Україні сьогодні відзначається Міжнародний день захисту дітей

В Україні сьогодні відзначається Міжнародний день захисту дітей

02.06.2013 645

1 червня, Міжнародний день захисту дітей. Дата була заснована в листопаді 1949 року в столиці Франції в місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався у 1950 році.

День захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. В Україні Міжнародний день захисту дітей офіційно відзначається з 1998 року.

Президент Леоніда Кучма з ініціативи Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів та дітей "Україна – дітям" та інших громадських організацій підписав відповідний указ.

27 вересня 1991 р. у країні набула чинності конвенція про права дитини - міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок та дозвілля та надання інших послуг дітям державами-членами Організації Об'єднаних Націй. Тому День захисту дітей був присвячений керівництву республіки до Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 р. - через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини та через 10 років після оголошення Міжнародного року дитини. У цьому документі викладено дії та способи їх здійснення державами, їх урядами, неурядовими організаціями, засобами масової інформації та приватними особами для забезпечення дотримання прав дітей по відношенню до кожної дитини.

Окрім Міжнародного дня захисту дітей дітям присвячені Всесвітній день дитини (20 листопада), День захисту дітей Африки (16 червня) та День "Білих Орхідей".

Сьогодні у Києві з нагоди свята на Трухановому острові відбудеться свято "Тато, мамо, я – спортивна сім'я".

Інші новини розділу

 • Модно і дешево 19.03.2018348 Модно і дешево
  Поняття слова «мода» вже існує багато років. В сучасний час мода - це певний стиль людини в різних її проявах.
 • Як змусити себе зробити рутинну і неприємну роботу? 19.03.2018308 Як змусити себе зробити рутинну і неприємну роботу?
  Кожен стикається з тим, що необхідно робити рутинну і нецікаву роботу, незалежно від бажання. Яким же чином зробити так, щоб неприємна робота стала корисною, якщо вона не приносить задоволення?
 • Усе повертається 19.03.2018318 Усе повертається
  Моді властиво повертатися, здійснюючи виток в декілька десятилітть, вона знову приходить до нас, але трохи на іншому рівні.
 • Хто в домі головний або у нас щеня 23.01.2018271 Хто в домі головний або у нас щеня

  У нас в будинку завелося щеня і закінчилося наше щасливе безтурботне спокійне життя. Таке враження, що прийшли гості з усіма своїми малолітніми дітьми. Яка енергетика.

 • Успіх у кожного свій 11.01.2018282 Успіх у кожного свій

  У сьогоднішньому матеріальному світі успіх дуже часто означає наявність різних речей. Тобто для нас дуже часто успіх визначається бажанням володіти великою кількістю різних речей.

 • Весняний макіяж 20.09.2017309 Весняний макіяж
  Для того щоб зробити весняний макіяж прочитайте кілька корисних порад. Для брюнеток цієї весни підійдуть краще мерехтливі тони тіней і яскравий блиск для губ.
 • Як прибрати надлишки машинного масла 20.09.2017337 Як прибрати надлишки машинного масла
  Потрібно прибрати з поверхні швейної машинки надлишки машинного масла, які можуть при роботі забруднити тканину.
 • Ямайка на кремових пляжах 11.09.2017349 Ямайка на кремових пляжах
  Для багатьох Ямайка - серце Карибського моря. Батьківщина музики реггі, руху Растафари і розкішних курортів, Ямайка символізує неймовірно чудовий і екзотичний відпочинок в субтропіках.
 • У львівських трамваях з'явилася система електронних квитків 22.01.2017448 У львівських трамваях з'явилася система електронних квитків

  У трамваї №8 міста Львова з середини січня поточного року була введена інноваційна система оплати проїзду.

 • У Києві незрячі дівчата здійснять стрибки з парашутами 02.10.2016502 У Києві незрячі дівчата здійснять стрибки з парашутами
  У столиці України сьогодні пройде незвичайний захід, головними учасниками якого стануть кілька незрячих дівчат. Основна мета акції - підтримка осіб з особливими потребами.
наверх