Всі люди в стані стресу потребують розради. Іноді саме втіха шкодить здоров'ю. Але під час останнього дослідження з'ясувалося, що у складні моменти людина, навпаки, починає розвивати у собі добрі звички.
Фахівці провели кілька експериментів і виявили, що при різних видах стресу всі звички лише посилюються, причому не лише ті, що призвели до неприємностей. Вчені університету в Південній Каліфорнії заявляють, що коли сила волі слабка, а мотивація недостатня, люди не займаються спортом і багато їдять. Але люди також починають розвивати добрі звички. Стрес стає причиною виснаження сили волі, а під час роботи мозку не задіяні розділи, які відповідають за вдумливе вивчення та довгострокове планування. Ці функції починають вважатися зайвими, коли саме виживання стоїть під загрозою.
Людина у стресі не може легко ухвалити рішення, адже не вистачає сили волі. Крім того, погано на нас також впливає почуття пригніченості. Таким чином, здатність ухвалювати рішення обмежена.
В експерименті спеціалісти спостерігали за групою студентів протягом 10 тижнів. Вчені з'ясували, що перед іспитами студенти, які перебували у стані стресу, посилюють і гарні звички, а не лише погані нахили.