Третій день роботи в Донецьку, Школи фондів громад

Третій день роботи в Донецьку, Школи фондів громад

Третій день роботи в Донецьку, Школи фондів громад

04.07.2013 611

У Донецьку, третій день роботи Школи фондів громад був надзвичайно цікавим: майже весь день знайомилися з досвідом роботи фонду громади міста Валмерса (Латвія), спілкувалися, ставили питання, дискутували з лідером фонду Ансісом Берзінсом – надзвичайно привабливим, усміхненим, відкритим молодим чоловіком, який проте очолює цей фонд 8 років.

Дуже цікавий досвід проведення форумів мешканців для визначення проблем громади та пошуків шляхів їх вирішення. Фактично фонд громади отримує замовлення від громади до спільних дій. Важливо, що при цьому жителі самі, за своєю ініціативою, об'єднуючись (організаційні засади фонду), змінюють у громаді те, що хочуть змінити. Цей фонд зумів створити ендавмент (недоторканний капітал), відсотки якого йдуть на благодійні програми. Досвід роботи з бізнесом також дуже корисний. Багато усіляких родзинок можна застосувати і в нас. Було корисно! Друга половина дня була проведена у вигляді відеоконференції з представником центру філософії Словаччини Марселем Давидом Заїцем. Він розкривав секрети роботи з бізнесом.

Питання складне, але в них він проходить легше - бізнес готовий кооперуватися і реалізовувати соціальні програми через фонди, замість того, щоб здійснювати благодійність спонтанно, без вивчення пріоритетів, і часто "по-чорному", ніж тільки провокує утриманство та крадіжку в соціальних установах.

Вірю, що і в нас можлива цивілізована, прозора, а головне – результативна філантропія та благодійність. 

Інші новини розділу

 • Модно і дешево 19.03.2018323 Модно і дешево
  Поняття слова «мода» вже існує багато років. В сучасний час мода - це певний стиль людини в різних її проявах.
 • Як змусити себе зробити рутинну і неприємну роботу? 19.03.2018297 Як змусити себе зробити рутинну і неприємну роботу?
  Кожен стикається з тим, що необхідно робити рутинну і нецікаву роботу, незалежно від бажання. Яким же чином зробити так, щоб неприємна робота стала корисною, якщо вона не приносить задоволення?
 • Усе повертається 19.03.2018302 Усе повертається
  Моді властиво повертатися, здійснюючи виток в декілька десятилітть, вона знову приходить до нас, але трохи на іншому рівні.
 • Хто в домі головний або у нас щеня 23.01.2018257 Хто в домі головний або у нас щеня

  У нас в будинку завелося щеня і закінчилося наше щасливе безтурботне спокійне життя. Таке враження, що прийшли гості з усіма своїми малолітніми дітьми. Яка енергетика.

 • Успіх у кожного свій 11.01.2018268 Успіх у кожного свій

  У сьогоднішньому матеріальному світі успіх дуже часто означає наявність різних речей. Тобто для нас дуже часто успіх визначається бажанням володіти великою кількістю різних речей.

 • Весняний макіяж 20.09.2017298 Весняний макіяж
  Для того щоб зробити весняний макіяж прочитайте кілька корисних порад. Для брюнеток цієї весни підійдуть краще мерехтливі тони тіней і яскравий блиск для губ.
 • Як прибрати надлишки машинного масла 20.09.2017328 Як прибрати надлишки машинного масла
  Потрібно прибрати з поверхні швейної машинки надлишки машинного масла, які можуть при роботі забруднити тканину.
 • Ямайка на кремових пляжах 11.09.2017334 Ямайка на кремових пляжах
  Для багатьох Ямайка - серце Карибського моря. Батьківщина музики реггі, руху Растафари і розкішних курортів, Ямайка символізує неймовірно чудовий і екзотичний відпочинок в субтропіках.
 • У львівських трамваях з'явилася система електронних квитків 22.01.2017437 У львівських трамваях з'явилася система електронних квитків

  У трамваї №8 міста Львова з середини січня поточного року була введена інноваційна система оплати проїзду.

 • У Києві незрячі дівчата здійснять стрибки з парашутами 02.10.2016490 У Києві незрячі дівчата здійснять стрибки з парашутами
  У столиці України сьогодні пройде незвичайний захід, головними учасниками якого стануть кілька незрячих дівчат. Основна мета акції - підтримка осіб з особливими потребами.
наверх