Вчені їхнього Університету Кембриджу вивчають «доісторичну версію Facebook, щоб отримати унікальну можливість зазирнути у повсякденне життя наших предків».
Вони аналізують тисячі зображень, подряпаних на двох місцях на гранітній скелі, кожне з яких розміром з футбольне поле. Одне з них розташоване у Швеції, а інше у Росії. Обидва місця містять близько 2500 зображень.
Археологи вважають, що ці місця є ранньою формою "соціальних мереж", які використовувалися племенами бронзової епохи для спілкування один з одним.
Сайт давав різним кланам можливість накопичити знання та ділитися порадами по полюванню та іншою необхідною інформацією для виживання.
Вчені вважають, що давні люди малювали та спілкувалися на цих місцях протягом тисяч років. Кембриджські археологи використовують новітні технології для аналізу різних типів зображень, у тому числі тварин, людей, човна та полювання.
Використовуючи аналітичне програмне забезпечення, вчені порівнюють зображення на великих площах, щоб створити відчуття того, як люди жили та спілкувалися, на основі існуючих зображень.
Обидві ділянки знаходяться на річці, і племена бронзової доби, швидше за все, припливали сюди на човнах.