Печерні люди також мали свої соціальні мережі

Печерні люди також мали свої соціальні мережі

Печерні люди також мали свої соціальні мережі

22.05.2012 642

Вчені їхнього Університету Кембриджу вивчають «доісторичну версію Facebook, щоб отримати унікальну можливість зазирнути у повсякденне життя наших предків».

Вони аналізують тисячі зображень, подряпаних на двох місцях на гранітній скелі, кожне з яких розміром з футбольне поле. Одне з них розташоване у Швеції, а інше у Росії. Обидва місця містять близько 2500 зображень.

Археологи вважають, що ці місця є ранньою формою "соціальних мереж", які використовувалися племенами бронзової епохи для спілкування один з одним.

Сайт давав різним кланам можливість накопичити знання та ділитися порадами по полюванню та іншою необхідною інформацією для виживання.

Вчені вважають, що давні люди малювали та спілкувалися на цих місцях протягом тисяч років. Кембриджські археологи використовують новітні технології для аналізу різних типів зображень, у тому числі тварин, людей, човна та полювання.

Використовуючи аналітичне програмне забезпечення, вчені порівнюють зображення на великих площах, щоб створити відчуття того, як люди жили та спілкувалися, на основі існуючих зображень.

Обидві ділянки знаходяться на річці, і племена бронзової доби, швидше за все, припливали сюди на човнах.

Інші новини розділу

 • Переваги електричних камінів 08.02.2018370 Переваги електричних камінів
  У списку предметів, що створюють затишок, камін стоїть в першій п'ятірці. Йому належить звання символу домашнього вогнища.
 • Дров'яна піч в будинку 11.01.2018295 Дров'яна піч в будинку

  Що хорошого в каміні - знають усі. Що поганого - тільки ті, у кого він вже є.

 • Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти 19.12.2017258 Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти
  Національне агентство розвідки Південної Кореї заявило про причетність північнокорейських хакерів до атаки на найбільшу в світі біржу криптовалюти Bithumb.
 • Заробити на YouTube стане складніше 28.10.2017312 Заробити на YouTube стане складніше
  Тепер рекламу на відеохостингу YouTube можна буде розміщувати на каналах, де відеоролики набрали більше 10000 переглядів. Про це повідомляють адміністратори популярного відеосервісу.
 • Microsoft отримала патент на складаний гаджет 11.09.2017352 Microsoft отримала патент на складаний гаджет
  Мабуть, відома американська корпорація Microsoft вирішила не відставати від технологічних гігантів Apple, Samsung, LG, Nokia. І зовсім недавно отримала охоронний документ на розробку згинальні гаджета.
 • Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої 09.05.2017442 Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої
  Найчастіше багато людей для того, щоб постійно залишатися на зв'язку носять всюди з собою різні зарядні пристрої. Тепер така необхідність повністю зникне, оскільки канадські фахівці створили інноваційні наручний годинник, за допомогою яких можна буде заряджати абсолютно будь-які гаджети.
 • За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі 11.03.2017459 За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі
  Фахівці створили незвичайну ручку, яка оснащена світловідбивним чорнилом. Асортимент інноваційних ручок просто величезний. Серед них є така новинка, яка має ряд незвичайних можливостей і характеристик.
 • Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник 27.01.2017445 Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник

  Незвичайні наручні годинники були створені швейцарським виробником. Унікальність цих нових годинників в тому, що при їх виробництві використовувалася натуральна коров'яча шкіра і справжній вершковий сир. З шкіри зроблений ремінець, а сир використаний при виробництві корпусу. У справжніх швейцарських годинників повинно бути не менше 60% відсотків деталей, вироблених саме на території Швейцарії.

 • Фахівці створили дитячий очищувач повітря 14.01.2017446 Фахівці створили дитячий очищувач повітря

  Багато батьків всерйоз замислюються про чистоту повітря в своїх оселях. Звичайна витяжка і кондиціонери не зможуть повноцінно очистити повітря від бруду і шкідливих речовин, що потрапляють з вулиці. В першу чергу це негативно відбивається на здоров'ї дітей.

 • У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника 18.12.2016442 У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника
  Американський виробник Under Armour створив унікальне спортивне взуття, яке здатне контролювати стан і своєчасно попередити людини про втому. При певних показниках стомлення кросівки зможуть уберегти власника від можливих травм.
наверх