Німці шукають внутрішні резерви для подолання нестачі робочих рук

Німці шукають внутрішні резерви для подолання нестачі робочих рук

Німці шукають внутрішні резерви для подолання нестачі робочих рук

05.06.2013 640

Низькі темпи економічного зростання економіки Німеччини місцеві аналітики безпосередньо пов'язують із гострою нестачею кваліфікованих кадрів. Шляхи подолання дефіциту робочої сили, що склався, стали об'єктом уваги гамбурзького Інституту світової економіки, що представив днями результати своїх досліджень широкій громадськості.

Сподіваючись на залучення у виробництво значного контингенту тимчасово непрацюючих і добре освічених німців (близько двох мільйонів осіб) з числа непрацюючих матерів, дружин і пенсіонерів, експерти інституту допускають для досягнення цієї мети застосування жорстких примусових заходів. Розрахунки інституту говорять на користь того, що вже сьогодні завдяки посиленню уваги до розвитку системи дошкільних закладів можна повернути до активної діяльності близько 850 тис. молодих матерів, а зміна системи оподаткування - ще й 250 тис. непрацюючих дружин. Важливим резервом розглядаються і 467 тис. осіб старших вікових груп (переважно пенсіонерів від 60 до 65 років).

Подібні дослідження останнім часом у Німеччині не рідкість. Загальне занепокоєння викликає стрімке «старіння» нації, що все помітніше позначається на показниках німецької економіки.

Інші новини розділу

наверх