Китайське керівництво готове пожертвувати зростанням в ім'я реформ

Китайське керівництво готове пожертвувати зростанням в ім'я реформ

Китайське керівництво готове пожертвувати зростанням в ім'я реформ

17.07.2013 627

Міністр фінансів Китаю Лоу Цзівей, на зустрічі зі своїм американським колегою, в рамках китайсько-американського діалогу з питань розвитку економічних відносин між двома країнами, що вже став традиційним, заявив про нові пріоритети економічної політики Пекіна.

Стимулювання економічного зростання не буде першочерговим завданням уряду Китаю. Понад те, керівництво країни готове пожертвувати темпами зростання економіки заради завдань її структурної перебудови. Лоу Цзівей заявив про «прийнятне для майбутнього Китаю» скорочення зростання його економіки цього року до 6,5%.

У зв'язку з цим звертає на себе увагу, що навіть за «песимістичним» прогнозам таких визнаних лідерів міжнародного консалтингу, як Nomura Securities та JP Morgan Chase, зростання економіки Китаю в 2013 році складе від 7,4 до 7,5%.

До структурних реформ у Китаї відносять модернізацію податкової системи країни, механізмів державного регулювання економіки, збільшення частки сектора послуг у показниках ВВП країни, а також зростання інновацій у промисловості. Очікується, що про початок реформ офіційно буде оголошено на одному із заходів правлячої Комуністичної партії Китаю вже восени цього року. 

Інші новини розділу

наверх