Енергетика Німеччини стрімко «зеленіє»

Енергетика Німеччини стрімко «зеленіє»

Енергетика Німеччини стрімко «зеленіє»

17.07.2013 671

The «Wall Street Journal» опублікував експертні дані про виробництво електроенергії із відновлюваних джерел енергії. Безумовним лідером у цій галузі виявилася Німеччина. Однак найбільший інтерес становлять дані про структуру виробництва екологічно чистої електроенергії.

Виявилося, що 35% її загального обсягу – це «внесок» німецьких сімей, які проживають у малих містах та селах. Використовувані ними сонячні батареї та біопаливо від близько розташованих фермерських господарств повністю забезпечують потреби в електроенергії. Ще 25% припадає на фермерів та малі сімейні підприємства, що спеціалізуються на біоенергетиці. Частка чотирьох найбільших гігантів галузі (E.ON, RWE, Vattenfall i EnBW) не перевищує 5%.

Вже сьогодні в Німеччині 92 села повністю забезпечені електроенергією завдяки власним електростанціям, що працюють на біопаливі. Ще 350 німецьких сіл та малих міст зводять власні системи енергопостачання.

У цьому зв'язку заслуговує на увагу те, що енергетична стратегія Німеччини визначає однією зі своїх цілей досягнення 35% виробництва електроенергії з відновлюваних джерел уже до 2020 року. У 2050 році – цей показник має становити 80%. До цього ж року споживання електроенергії в Німеччині має знизитись наполовину. 

Інші новини розділу

наверх