У Київській міській державній адміністрації повідомили, що під час відлиги крижаний покрив стає нестійким і може раптово провалитися, навіть якщо на вигляд здається міцним.
"Через зміну температур, підводні течії, вітер та кліматичні фактори лід швидко руйнується, стає пористим і може несподівано зламатися без звичних ознак, таких як тріск", – зазначили в КМДА.
Особливо небезпечним вважають сірий або жовтуватий лід, а також білий або матовий, який набагато слабший за прозорий. Сигналом небезпеки є тріщини, ополонки, мокрі плями, калюжі на поверхні, а також ділянки, вкриті снігом, під яким лід формується повільніше і залишається тонким.
Підвищений ризик становлять місця з течіями, впадання струмків або підземних вод, берегові зони, ділянки біля мостів, очерету, кущів та іншої рослинності. Навіть товстий лід у період відлиги швидко втрачає міцність, тому вихід на воду в цей час небезпечний.
У разі провалення під лід важливо зберігати спокій, не поринати повністю у воду, максимально розширити площу опори руками, спираючись на край пролому. Потім слід обережно рухатися грудьми до краю льоду, по черзі витягуючи ноги на поверхню. Таку методику підтвердили в КМДА.
Якщо ви помітили людину, що провалилася під лід, потрібно негайно зателефонувати до Служби порятунку за номером 101.
У Департаменті захисту навколишнього середовища та адаптації до кліматичних змін міської адміністрації зазначають, що під час потепління прогулянки по замерзлих водоймах, зимова рибалка, ігри дітей та масові заходи на льоду є серйозною загрозою для життя і здоров’я.











