Вашингтон чинить тиск на Каракас у справі Сноудена

Вашингтон чинить тиск на Каракас у справі Сноудена

Вашингтон чинить тиск на Каракас у справі Сноудена

19.07.2013 626

Сполучені Штати зробили низку дій, щоб не дозволити Венесуелі прийняти як біженець колишнього співробітника американської розвідки Едварда Сноудена.

За кілька годин після заяви Едварда Сноудена про готовність скористатися пропозицією Венесуели, реалізація якої залежатиме від його можливості здійснити переліт до цієї країни, Держсекретар США Джон Керрі зателефонував своєму венесуельському колегі Еліасу Хауа і попередив про можливі наслідки такої пропозиції для офіційного Каракаса.

У досить жорсткій формі Дж.Керрі наголосив на важливості «справи Сноудена» для США і повідомив про відміну американських віз для деяких представників венесуельського керівництва та пов'язаних з ним великих підприємців. Якщо Венесуела не змінить свою позицію і прийме Сноудена, США припинить експортувати до цієї карибської країни деякі нафтопродукти, що має для неї життєве значення.

На сьогодні переліт Сноудена до Венесуели здається вкрай проблематичним через очевидну відмову більшості країн надати можливість літаку з таким пасажиром здійснити посадку на шляху з Москви. 

Інші новини розділу

наверх