У Словаччині відгороджуються стінами від циган

У Словаччині відгороджуються стінами від циган

У Словаччині відгороджуються стінами від циган

13.07.2013 695

У п'ятницю в словацькому місті Кошицях було зведено двометровий паркан, що відокремлює циганський анклав міста від решти його частини. Ця огорожа стала вже 14-м парканом, яким словаки намагаються відокремитися від циган на власній території.

Огородження «циганського кварталу» стало результатом тиску населення навколишніх мікрорайонів на місцеву владу, що вимагає покласти край крадіжкам та «місцевим промислам» циган.

Вартість споруди становила 4,7 тис. євро. З його допомогою було локалізовано близько 1 км. кв. території міста, де проживає від 6 до 8 тисяч циган. За даними словацької влади, всі вони – безробітні. У цьому мікрорайоні немає водопостачання, газу, електрики, транспортного сполучення та інших, що вже стали природними, благ міського життя.

Проблема взаємин ромів з рештою населення Словаччини посилюється низкою демографічних та соціальних факторів. Так, наприклад, із 5,5 млн. жителів країни, чисельність ромів досягає півмільйонної позначки. Причому 55% ​​цієї групи населення молодше 18 років. Основним джерелом їх доходу вважаються виплати за соціальними програмами. 

Інші новини розділу

наверх