У Китаї розпочинається новий етап боротьби з корупцією

У Китаї розпочинається новий етап боротьби з корупцією

У Китаї розпочинається новий етап боротьби з корупцією

04.07.2013 624

Голова КНР Сі Цзіньпін, виступаючи 29 червня на державному телеканалі CCTV, розпочав новий етап боротьби з корупцією в країні. Цього разу китайське керівництво вирішило підтримати «лінію мас» на викорінення бюрократизму, формалізму, гедонізму, марнотратства та інших недоліків, що перешкоджають апарату управління адекватно реагувати ситуацію в країні.

Чищення має торкнутися всієї вертикалі управління, починаючи з місцевих адміністрацій та партійних комітетів і закінчуючи центральним апаратом. На кампанію з «самоочищення» рядів відводиться один рік, а її гаслом, схоже, стане широко застосовуваний державними ЗМІ заклик: «Поглянь у дзеркало, поправь одяг, прийми душ, вилікуй нездужання».

Прийнятий у Китаї алегоричний стиль у суспільно-політичній практиці залишає великий простір для прогнозування наступних кроків керівництва КНР. Однак на цьому фоні звертає на себе увагу думка китайських експертів про те, що для підвищення ефективності управління країною слід скоротити чисельність лав одноосібно правлячої Комуністичної партії Китаю з нинішніх 80 млн. осіб до рівня, що піддається контролю. 

Інші новини розділу

наверх