Прогнози очікування економічного дефолту місцевих бюджетів в Україні

Прогнози очікування економічного дефолту місцевих бюджетів в Україні

Прогнози очікування економічного дефолту місцевих бюджетів в Україні

16.07.2013 688

За прогнозами багатьох аналітиків у жовтні 2013 року слід очікувати спаду в економічному розвитку, оскільки не вистачатиме коштів місцевих бюджетів.

Багато чиновників м. Києва очікували на введення додаткових коштів у місцеві бюджети з держ. бюджету в кількості 7,5 млрд. гривень, але їхні прогнози не справдилися. У міських органах місцевого самоврядування стверджують, що не буде виплат бюджетникам, люди залишаться без надбавок та премій, залишаться без коштів та послуги житлово-комунального господарства. Державний бюджет буде виконано лише на 92% загалом.

Головна причина не надходження коштів до місцевих бюджетів це отримання оплати за землю. Керівництво місцевих органів влади м. Києва надіслало до Міністерства фінансів письмовий запит щодо надання коштів у кількості 2 млрд. гривень на подолання кризи. Проте досі від МФ жодної відповіді немає. Допоміжні кошти до місцевих бюджетів буде виділено після прийняття поправок до державного бюджету на 2013 рік. Вищезгаданих коштів буде достатньо, щоб розплатитися з бюджетниками. Такі проблеми існують не лише на території м. Києва, а й у інших регіонах країни, бюджетникам виплачують зарплати із затримкою. На ремонт дорожніх покриттів не виділяються кошти. Відповідно до неперевірених даних у місцевих бюджетах не дістає 10 млрд. гривень.

Троє депутатів партії «Свобода», внісши на розгляд ВР України законопроект № 2283, хотіли запровадити змішану (банківсько-казначейську) систему виконання з метою розширення повноважень місцевих органів влади. Крім цього передбачалося створення певної системи координації між місцевими органами влади, банківськими установами, державним казначейством контролю за розподілом грошових коштів та цільовим їх використанням. Така система є неприйнятною для дотаційних областей, оскільки з розвитком такої ситуації вони ризикують залишитися з величезними боргами. На сьогоднішній момент вони живуть за рахунок коштів, що отримуються від промислових підприємств.

Інші новини розділу

наверх