Польські скінхеди знову заявили про себе

Польські скінхеди знову заявили про себе

Польські скінхеди знову заявили про себе

30.05.2013 968

Чергова витівка польських скінхедів у Білостоці стала підставою для різких заяв прем'єр-міністра країни. 29 травня Дональд Туск, коментуючи спроби підпалу квартир іммігрантів, що мали місце в Білостоці в середині травня цього року, назвав їх "смертельно небезпечним". явищем, що свідчить про посилення ксенофобії у деяких воєводствах Польщі.

Ситуація посилюється тим, що це не перша акція скінхедів Білостока. У квітні цього та листопаді минулого року вони намагалися підпалити квартири чеченських біженців.

Місцеві ЗМІ фіксують понад двадцять інцидентів на ґрунті расової нетерпимості, які мали місце останнім часом у Підляському воєводстві, адміністративним центром якого є Бєлосток. Донедавна справа переважно обмежувалося образливими написами на стінах, актами вандалізму на цвинтарі та спробами побиття осіб, що належать до інших етнічних груп. Останні ж інциденти розцінюються як зазіхання життя і здоров'я іммігрантів. 

З метою оперативної протидії актам ксенофобії та расизму у воєводстві створено оперативний штаб із числа представників різних служб – пожежників, поліції та служби внутрішньої безпеки. 

Інші новини розділу

наверх