Німецькі військові позбавляються екстремістів у своїх лавах

Німецькі військові позбавляються екстремістів у своїх лавах

Німецькі військові позбавляються екстремістів у своїх лавах

16.07.2013 628

Протягом 2012 року з німецької армії було звільнено близько 400 екстремістів, що проникли туди, з яких щонайменше 300 належали до вкрай правих, 50 – до ісламістів.

Уряд Ангели Меркель у 2011 році ухвалив рішення про відміну обов'язкової військової служби в рамках проведення військової реформи та поступового скорочення кількості військовослужбовців з тодішніх 240 тис. до 185 тис. осіб. Саме з переходом до професійної армії, у німецькому суспільстві виникло побоювання про можливість її радикалізації як наслідку проникнення до її лав екстремістських сил. 

Обов'язок забезпечувати ідеологічну нейтральність персоналу збройних сил належить Службі військової розвідки Німеччини, одному з трьох розвідорганів країни, поряд із внутрішньою та зовнішньою розвідкою.

У своєму інтерв'ю «Радіо Дойчландфунк» Ульріх Біркенхеєр (Ulrich Birkenheier), керівник військової розвідки, повідомляючи про результати роботи Служби в цьому напрямку, зокрема про розкриті спроби проникнення в збройні сили радикальних елементів, запевнив, що «у німецькій армії немає місця екстремізму».

Інші новини розділу

наверх