Медики розповіли, кому не можна на МРТ

Медики розповіли, кому не можна на МРТ

Медики розповіли, кому не можна на МРТ

09.05.2012 681

Медики розповіли, для яких пацієнтів небезпечна та навіть протипоказана така процедура, як магнітно-резонансна томографія. Хоч у сучасній медицині без МРТ у багатьох випадках нікуди, медики виділяють групу пацієнтів, котрим ця процедура протипоказана.

Наприклад, при призначенні магнітно-резонансної томографії медики посилено стежать за пацієнтами з пейсмейкер. Пейсмейкер – це водій серцевого ритму.

Поряд із людьми, у яких встановлено пейсмейкер, заборонено призначати процедуру МРТ людям, яким імплантовано серцевий дефібрилятор для нормалізації серцевого ритму. Небезпека полягає в тому, що лікарняне обладнання може взаємодіяти з імплантом та порушити серцевий ритм, що є небезпечним для життя пацієнта. 

«Прилади здатні взаємодіяти з магнітним полем томографа, порушуючи ритм серця. Електроди приладів накопичують енергію, діючи як антени, і скидають її в навколишні тканини серця», - упевнені медики.

Проте дослідники провели досвід на практиці та встановили, що небезпека дійсно є, але не стовідсоткова, і крім того є такі випадки, коли пацієнт не може обійтися без обстеження внутрішніх органів за допомогою МРТ. У виняткових випадках лікар може призначити томографію, але під жорстким контролем медиків-кардіологів.

Інші новини розділу

наверх