Єгипет та Ефіопія готові до загострення відносин через воду

Єгипет та Ефіопія готові до загострення відносин через воду

Єгипет та Ефіопія готові до загострення відносин через воду

12.06.2013 676

Будівництво на ефіопській ділянці Нілу гігантської греблі загрожує непередбачуваним загостренням відносин Ефіопії з Єгиптом. Президент Єгипту Мухаммед Мурсі, виступаючи минулого понеділка на конференції, присвяченій збереженню прав країни на водні ресурси Нілу, заявив про готовність до будь-яких дій на захист безпеки водопостачання Єгипту.

За оцінками експертів, наміри Ефіопії побудувати греблю в одному з приток великого Нілу (на Блакитному Нілі) може скоротити забір води Єгиптом з річки на 20% і призвести до посухи в деяких регіонах країни. Важливим фактором загострення ситуації є економічний напрям, пов'язаний із планами модернізації національної економіки уряду Ефіопії.

Будівництву греблі у цих планах приділяється важлива роль. Після завершення її будівництва та повного введення в експлуатацію в 2017 році, Ефіопія має намір виробляти 6 гігават електроенергії (для порівняння, побудована Радянським Союзом на Річці Асуан електростанція на межі своїх можливостей дає Єгипту 2,1 гігават). 

Водночас електростанція розглядається в Ефіопії як один із низки об'єктів плану відродження економіки країни, розрахованого на найближчі десять років. Він передбачає зведення загалом 20 нових, пов'язаних між собою об'єктів енергетичного комплексу. Реалізація цього проекту загрожує серйозно перерозподілити вплив у регіоні, де досі позиції Єгипту багато в чому підкріплювалися роллю економічного лідера.

Інші новини розділу

наверх