Відповідь Путіна на вимогу Обами щодо видачі Едварда Сноудена

Відповідь Путіна на вимогу Обами щодо видачі Едварда Сноудена

Відповідь Путіна на вимогу Обами щодо видачі Едварда Сноудена

04.07.2013 726

Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав "мужнім" вчинок Едварда Сноудена та запропонував розглянути заяву про надання притулку. Мадуро, виступаючи на Гаїті у вівторок, сказав, що хтось має "захистити" Сноудена, який, як вважають, знаходиться в транзитній зоні в московському аеропорту Шереметьєво.

Адміністрація Обами у вівторок увечері наполягає на "чіткій правовій основі" для Росії зі здачі втікача ЦРУ.

Президент Росії Володимир Путін відкинув припущення Америки, у тому що його країна допомагає Сноудену і назвав таку заяву "маячністю та нісенітницею". Офіційні особи кажуть, що немає нічого, що можуть зробити, тому що Сноуден офіційно не перетинав територію Росії.

Еквадор зараз розглядає клопотання про надання притулку Сноудену, і його посольство у Вашингтоні в середу заявили, що його запит буде розглядатися "відповідально", повідомляє агентство Рейтер. Посольство додало, що він попросив США представити свою позицію щодо Сноудена у письмовій формі.

Путін сказав, що Сноуден був в аеропорту Шереметьєво, чекаючи відповіді на звернення про надання притулку в Еквадорі.

Президент Росії заявив, що Едвард Сноудена є "вільною людиною" і "чим швидше він вибирає свій кінцевий пункт призначення, тим краще для всіх нас." Тим часом, як повідомляється, Сноуден ховається десь усередині масивного московського аеропорту. Путін, виступаючи перед журналістами, заявив, що він мало зацікавлений у Сноудені.

"Чим раніше він обирає своїх кінцевий пункт призначення, тим краще це буде для нас і для нього", заявив путін журналістам, додавши, що Росія не має договору про екстрадицію зі США. Він сказав, що ситуація подібна до стрижки порося. "Там дуже багато вереску, але там мало вовни."

Це була дипломатична ляпас для держсекретаря Джона Керрі, який у понеділок закликав Росію "чинити правильно" і видати Сноудена США за звинуваченням у шпигунстві. 

Інші новини розділу

наверх