З 28 березня консульство України в Гданську офіційно отримало статус Генконсульства.
Про це в коментарі Укрінформу розповіла новопризначена генеральна консулка України в Гданську Світлана Криса.
«З 28 березня статус консульства України в Гданську був офіційно підвищений до Генерального консульства», — повідомила вона, зазначивши, що саме з цього дня починає виконувати обов’язки на цій посаді.
Світлана Криса підкреслила, що основними завданнями на цій посаді є подальше сприяння підтримці України з боку Польщі, захист прав і інтересів значної кількості українських громадян, серед яких багато тих, хто приїхав до Польщі після початку повномасштабної російської агресії, а також покращення умов обслуговування відвідувачів, зокрема у напрямку забезпечення безбар’єрного доступу.
Генконсул акцентувала, що генконсульство у Гданську є найбільшою українською консульською установою в Польщі і охоплює північну частину країни.
До зони відповідальності установи входять чотири воєводства: Західнопоморське (з центром у Щецині), Поморське (адміністративний центр у Гданську), Куявсько-Поморське (Бидгощ) та Вармінсько-Мазурське (Ольштин).
Генконсул уточнила, що у межах консульського округу проживає близько 420 тисяч українців, з яких 40% приїхали до Польщі після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
Світлана Криса також стала першою жінкою, яка очолила українське генконсульство на території Польщі.
Раніше консульство у Гданську очолював Олександр Плодистий.
Українське консульство в Гданську працює з 1994 року, а перше генеральне консульство Української Народної Республіки в цьому місті було відкрито ще у 1920 році.
На сьогодні в Польщі діють шість українських консульських установ: генеральні консульства у Гданську, Любліні, Кракові та Вроцлаві, консульський відділ у Варшаві та віцеконсульство у Жешуві. У цьому році планується відкриття також консульства України у Познані.











