У Німеччині корупційний скандал на ґрунті аеропорту

У Німеччині корупційний скандал на ґрунті аеропорту

У Німеччині корупційний скандал на ґрунті аеропорту

11.07.2013 811

У Німеччині спалахує великий корупційний скандал. У його епіцентрі виявилися численні зловживання, допущені під час будівництва вантажного аеропорту у Франкфурті-на-Майні. Прокуратура Франкфурта, як завжди у таких випадках, не поспішає називати імена підозрюваних. Проте вже відомо про 10 затриманих фігурантів цієї справи, 28 обшуків та вилучення цінностей на суму в 3 млн. євро. Причому затримання підозрюваних проводилися як у самій Німеччині, так і в князівстві Ліхтенштейн.

Троє затриманих – один з директорів вантажного аеропорту (Cargo-City S?d), котрий співпрацював з ним агент з нерухомості та повірений у використанні майна – заарештовані. Їм ставиться в провину отримання і дача хабарів, «відмивання брудних грошей», зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків.

Механізм реалізації корупційних схем був побудований на маніпулюванні правами фірм, які використовують свою нерухомість, розташовану в аеропорту. Справа в тому, що близько 200 фірм набули таких прав пропорційно обсягу фінансування ними будівництва аеропорту, розпочатого ще 1996 року. Тепер, коли постало питання про збільшення його площі на 27 гектарів, директор спробував використати колишню схему наділення нерухомістю, але вже з урахуванням власних інтересів.

Інші новини розділу

наверх