У Чехії знайшли корупцію

У Чехії знайшли корупцію

У Чехії знайшли корупцію

14.07.2013 678

Минулої п'ятниці Генеральний прокурор Чехії в інтерв'ю місцевому тижневику «Економічні новини» («Hospodarske Noviny») визнав наявність корупції у вищих ешелонах влади країни. Приводом для занепокоєння правоохоронців стала інформація, яку вони отримали під час попереднього розслідування дій двох найбільших груп лобістів країни.

Проведені обшуки у квартирах підозрюваних дали великий матеріал для розуміння механізмів прийняття рішень, що дозволили деяким групам політиків та бізнесменів у минулому систематично збагачуватися за рахунок державних коштів. Встановлено, що основним джерелом такого збагачення стала система порушень правил купівлі державою та органами місцевого самоврядування товарів у підприємств приватного сектора Чехії.

У справі виявилися причетними і деякі представники празької прокуратури, які прагнули на ранніх етапах розслідування перешкодити встановленню істини. Цим, зокрема, пояснюється те, чому початок справи було покладено слідчими міста Оломоуц. На сьогоднішній день в рамках їх розслідування затримано 7 осіб, серед яких троє – депутати найвпливовішої партії країни – Громадянської демократичної партії. 

Інші новини розділу

наверх