На сайті президента РФ вказується, що в телефонній розмові з канцлером Німеччини він погодився на розміщення миротворців ООН не тільки уздовж лінії розмежування на Донбасі, але і в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводитимуть інспекцію. Це крихітна поступка показує, що в Кремлі готові йти назад в обмін на зняття санкцій.
Судячи з останніх заяв Путіна, він хоче шляхом шантажу домогтися якихось преференцій, які дозволять трохи підтримати економіку Росії, яка зазнала серйозних втрат з введенням санкцій. Тому спочатку лідер РФ говорив про те, що не проти миротворчого контингенту на лінії розмежування і ставив ряд заведомом нездійсненних умов для України. Потім він доручив російському МЗС, внести відповідний проект резолюції на розгляд Радбезу ООН, що і було виконано.
Коли ці «ідеї» були негативно сприйняті, Путін як би вирішив трішки відступити. Причому, представив це він якусь поступку безпосередньо Меркель. Щоб не зовсім «палитися», ватажок «ДНР» Олександр Захарченко поспішив сказати, що пропозицію Путіна необхідно «обговорювати» з бойовиками. Мовляв, типу, поки вони не дадуть «добро», нічого не буде.
При цьому залишається основне питання по миротворцям - яким буде їх мандат. Україна влаштовує той, який офіційно називається "примус до миру". Росія ж, схоже, бачить головною функцією миротворців ООН охорону спостерігачів ОБСЄ. Зрозуміло, що це абсурд.