Поляки вже думають про біженців з України

Поляки вже думають про біженців з України

Поляки вже думають про біженців з України

22.01.2014 1133

З ініціативи президента Польщі Броніслава Комаровського 21 січня відбулося екстрене засідання Ради національної безпеки. Основним питанням, винесеним на обговорення його членів, є ситуація в Україні та ті загрози, які несе з собою подальша дестабілізація ситуації у країні.

Це вже не перше засідання польського РНБ, яке приурочене до подій в Україні. Попереднє відбулося на початку грудня, і тоді в центрі уваги були питання, пов'язані з наслідками для Польщі уповільнення євроінтеграційної політики Києва. З цього питання висловилися міністри оборони та закордонних справ, а також голова РНБ. Загальний підсумок цієї дискусії збігався з думками незалежних оглядачів щодо того, що поворот в українській політиці – це провал курсу Варшави на лідерство у східноєвропейському регіоні. Тепер у Варшаві взяв гору песимізм не лише у зв'язку з українськими європейськими перспективами, а й безпекою власних кордонів. Справа в тому, що польські експерти високо оцінюють ймовірність загострення існуючого конфлікту та його радикалізацію, а це, зрозуміло, загрожує біженцями, які шукають притулку в Польщі.

Цікаво, що, за повідомленнями польської преси, розробка сценарію з біженцями почалася ще центром безпеки при уряді країни в той період, коли розпочиналися події на київському Майдані. Водночас, польські чиновники не приховують, що не бачать особливих проблем із розміщенням на своїй території українців. Лише у рамках так званого «малого прикордонного руху» польсько-український кордон перетинає за рік від 15 до 17 млн ​​осіб. Це дозволяє сподіватися польській владі на безболісність адаптації біженців до місцевих умов.

Інші новини розділу

наверх