Еверест вперше підкорила альпіністка із Саудівської Аравії

Еверест вперше підкорила альпіністка із Саудівської Аравії

Еверест вперше підкорила альпіністка із Саудівської Аравії

05.06.2013 636

25-річна альпіністка із Саудівської Аравії Раха Махаррак стала першою жінкою зі своєї країни та наймолодшою ​​представницею арабського сходу, яка підкорила Еверест.

Раха Мохаррак народилася у м. Джедда, отримала виховання в ортодоксальній мусульманській сім'ї, нині мешкає у Дубаї, де працює дизайнером. Як повідомляє, посилаючись на саму героїню, СіЕнЕн переконати батьків дозволити їй займатися альпінізмом було не менш складно, ніж піднятися зараз на Еверест.

Нинішня експедиція під назвою "Араби на вершині світу" присвячена 60-річчю з дня першого успішного сходження на Еверест і має й інші досягнення, - вперше на вершину світу піднялися представник Палестини Раед Зідан, а також громадянин Катару шейх Мохаммед Аль-Тані.

Хоча експедиція завершилася 17 травня 2013 року, повний звіт про її результати журналісти отримали на початку червня, після повернення до Шарджи (ОАЕ). Разом зі спортивним завданням команда мала й іншу благородну мету, - під егідою благодійної організації «Reach Out to Asia» зібрати 1 млн. дол. США для реалізації освітніх проектів у Непалі. 

Інші новини розділу

наверх