Звичайний аспірин може завдати шкоди здоров'ю

Звичайний аспірин може завдати шкоди здоров'ю

Звичайний аспірин може завдати шкоди здоров'ю

02.01.2012 831

Здорові люди, які приймають аспірин, щоб запобігти серцевому нападу, можуть завдати собі більше шкоди, ніж користі, як попереджають вчені.

Обстеження понад 100000 пацієнтів та історій їх хвороб, дозволило дійти висновку, що ризик внутрішньої кровотечі у разі був занадто високий. Тому великобританські вчені вважають, що тільки люди, які мають проблеми з серцем, повинні приймати ці таблетки і те, тільки після консультації з лікарем.

Аспірин допомагає людям, які мали серцевий напад. Це перешкоджає формуванню кров'яних згустків, запобігаючи склеюванню клітин, відомих як платівки. Скорочуючи кількість грудок, що сформувалися, таблетки зменшують ризик іншого серцевого нападу.

Раніше також були припущення, що аспірин може запобігти деяким раковим утворенням, незважаючи на те, що є шанс збільшення внутрішньої кровотечі, включаючи крововиливи в мозок.

Професор Косик Рей з Лондонського університету Св. Георгія сказав: «Якщо ви будете спостерігати 70 людей, які приймають аспірин у профілактичних цілях, протягом приблизно шести років, то ви побачите, що, принаймні, один з них помре від крововиливу в мозок. Якщо ви візьмете під спостереження близько 160 осіб на такий самий період часу, то ви помітите мінімум один серцевий напад, який, ймовірно, не був би фатальним, так чи інакше. Це говорить про те, що позитивного ефекту від прийому аспірину в профілактичних цілях немає. Він, звичайно, не продовжує життя. Якщо ви думаєте, що він приносить користь для здоров'я, то фактично він принесе вам чисту шкоду.». 

Інші новини розділу

наверх