Знайдено найдавніший календар Майя

Знайдено найдавніший календар Майя

Знайдено найдавніший календар Майя

11.05.2012 714

Археологи, які працюють на місці розкопок Ксултун, руїн цивілізації майя, повідомили про вражаючі знахідки, у тому числі про найстаріший з усіх відомих астрономічних таблиць майя.

Це місце, розташоване в Гватемалі, стало першим відомим місцем, коли археологи знайшли малюнки Майя на стінах будинків.

Знайдений календар, за словами експертів, датується початком 9 століття н. е., що говорить про те, що він був створений на кілька століть раніше, ніж усі інші відомі календарі майя.

Такі календарі здобули велику популярність останнім часом на тлі заяв про те, що вони пророкують кінець світу у 2012 році.

Руїни Ксултун були вперше виявлені в 1912 році і в ході розкопок у 1920-1970-х роках багато розповіли про культуру Майа.


Археологи каталогізували знайдені об'єкти, у тому числі 35-метрові піраміди, але тисячі інших споруд на стародавньому поселенні площею 30 кв. км залишаються недослідженими.

Можливо, найбільш інтригуючим серед знахідок було кілька речей, пов'язаних з астрономічними таблицями, у тому числі чотири довгі числа на східній стіні піраміди, які є циклом тривалістю до 2,5 млн. днів.

Східна стіна в основному покрита символами, що відображають різні астрономічні цикли, у тому числі Марса та Венери, а також місячних затемнень.

Стіна також має червоні плями, які, як вважають науковці, є виправленнями до розрахунків, що говорить про те, що мешканці цього місця використовували стіну як дошку для розрахунків та обчислень.

Вчені виявили, що всі астрологічні цикли пов'язані математично в одному місці, представляючи собою календар, який протягнувся більш ніж на 7000 років наперед.

Система нумерації Майя для дат є складною і складається з 18-значних та 20-значних чисел та у перекладі на наше обчислення закінчується у 2012 році.

Інші новини розділу

 • Переваги електричних камінів 08.02.2018365 Переваги електричних камінів
  У списку предметів, що створюють затишок, камін стоїть в першій п'ятірці. Йому належить звання символу домашнього вогнища.
 • Дров'яна піч в будинку 11.01.2018294 Дров'яна піч в будинку

  Що хорошого в каміні - знають усі. Що поганого - тільки ті, у кого він вже є.

 • Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти 19.12.2017257 Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти
  Національне агентство розвідки Південної Кореї заявило про причетність північнокорейських хакерів до атаки на найбільшу в світі біржу криптовалюти Bithumb.
 • Заробити на YouTube стане складніше 28.10.2017310 Заробити на YouTube стане складніше
  Тепер рекламу на відеохостингу YouTube можна буде розміщувати на каналах, де відеоролики набрали більше 10000 переглядів. Про це повідомляють адміністратори популярного відеосервісу.
 • Microsoft отримала патент на складаний гаджет 11.09.2017350 Microsoft отримала патент на складаний гаджет
  Мабуть, відома американська корпорація Microsoft вирішила не відставати від технологічних гігантів Apple, Samsung, LG, Nokia. І зовсім недавно отримала охоронний документ на розробку згинальні гаджета.
 • Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої 09.05.2017440 Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої
  Найчастіше багато людей для того, щоб постійно залишатися на зв'язку носять всюди з собою різні зарядні пристрої. Тепер така необхідність повністю зникне, оскільки канадські фахівці створили інноваційні наручний годинник, за допомогою яких можна буде заряджати абсолютно будь-які гаджети.
 • За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі 11.03.2017458 За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі
  Фахівці створили незвичайну ручку, яка оснащена світловідбивним чорнилом. Асортимент інноваційних ручок просто величезний. Серед них є така новинка, яка має ряд незвичайних можливостей і характеристик.
 • Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник 27.01.2017443 Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник

  Незвичайні наручні годинники були створені швейцарським виробником. Унікальність цих нових годинників в тому, що при їх виробництві використовувалася натуральна коров'яча шкіра і справжній вершковий сир. З шкіри зроблений ремінець, а сир використаний при виробництві корпусу. У справжніх швейцарських годинників повинно бути не менше 60% відсотків деталей, вироблених саме на території Швейцарії.

 • Фахівці створили дитячий очищувач повітря 14.01.2017445 Фахівці створили дитячий очищувач повітря

  Багато батьків всерйоз замислюються про чистоту повітря в своїх оселях. Звичайна витяжка і кондиціонери не зможуть повноцінно очистити повітря від бруду і шкідливих речовин, що потрапляють з вулиці. В першу чергу це негативно відбивається на здоров'ї дітей.

 • У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника 18.12.2016441 У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника
  Американський виробник Under Armour створив унікальне спортивне взуття, яке здатне контролювати стан і своєчасно попередити людини про втому. При певних показниках стомлення кросівки зможуть уберегти власника від можливих травм.
наверх