Ядерна криза змушує Японію ухвалити реформи

Ядерна криза змушує Японію ухвалити реформи

Ядерна криза змушує Японію ухвалити реформи

01.03.2012 678

Мер Токіо Нобуто Хосака вирішив не просто економити гроші платників податків, коли нещодавно прийняв пропозиції від Tokyo Electric Power Co постачати електрику до столиці Японії.

Хосака, як і інші захисники реформи, сподівався змінити суспільне почуття після того, як країна перенесла найгіршу ядерну кризу у світі за останні 25 років, заохочуючи реформи олігополії електрики, де протягом багатьох десятиліть домінують регіональні служби. «Реалізація цієї реформи дозволить зменшити наші витрати електрики», - сказав Хосака, колишній законодавець від крихітної лівосторонньої партії, яка тепер керує близьким до Токіо районом, де проживає приблизно 800000 осіб. Проте Хосака та інші захисники реформи бояться, що вони зустрінуть досить сильну опозицію, яка перешкоджатиме змінам, незважаючи на ослаблений політичний вплив після лиха у розореній цунамі АЕС Фукусіма.

«З точки зору людей влада деяких чиновників та бізнесменів є все ще дуже великою, і це ускладнює реформу», - сказав Хосака. Дебати з сервісної реформи формально розпочнуться у групі експертів у четвер, на яких обговорюватимуться також можливості зменшення ролі ядерної енергії та просування відновлюваних джерел енергії, а також буде розглянуто проблему викидів парникових газів.

Інші новини розділу

наверх