Вчені з лабораторії Берклі знайшли спосіб змусити нешкідливі віруси виробляти механічну енергію, яка може бути використана, наприклад, для зарядки мобільних телефонів.
Вони створили генератор, який виробляє достатньо електрики для роботи невеликого рідкокристалічного дисплея. Збір енергії відбувається, коли користувач натискає пальцем на електрод розміром із поштову марку, покриту спеціальними вірусами, які перетворюють силу натискання на електричний заряд.
Цей генератор є першим у світі, який виробляє електроенергію за допомогою п'єзоелектричних властивостей біологічного матеріалу. Він може замінити використання високотоксичних хімічних речовин у поточних п'єзоелектричних пристроях.
Ці бактерії відтворюють мільйони собі подібних протягом кількох годин, тому біоматеріал для виробництва електрики завжди буде в наявності.
Коли тиск подається на генератор, він виробляє до шести наноампер та 400 мілівольт.
Тепер вчені працюють над тим, щоб покращити цей винахід. На їхню думку, п'єзоелектричні матеріали на основі вірусів можуть запропонувати простий шлях до нових винаходів у галузі мікроелектроніки у майбутньому.