Віктор Янукович відвідає Росію наступного тижня

Віктор Янукович відвідає Росію наступного тижня

Віктор Янукович відвідає Росію наступного тижня

02.03.2013 696

Президент Віктор Янукович здійснить робочий візит до Росії наступного понеділка, щоб зустрітися зі своїм колегою Володимиром Путіним. Очікується, що сторони обговорять низку питань, зокрема питання енергетики та торгівлі.

Українські експерти повідомляють, що лідери двох країн намагатимуться вирішити суперечки щодо встановлення цін на газ під час їхньої зустрічі в Москві.

У середині грудня 2012 року Янукович скасував свою заплановану зустріч з президентом Росії, заявивши, що необхідно більше часу, щоб підготувати документи, які вони планували підписати.

З 2010 року Київ та Москва були втягнуті у суперечку з приводу цін та обсягів російського газу, який закуповується Україною.

Україна, яка зараз платить $432 за 1000 кубічних метрів газу, прагне скоротити імпорт газу від свого сусіда. Київ намагається переконати Росію змінити поточний газовий контракт, за якого Україна домовилася про купівлю 52 млрд. кубометрів газу на рік, або сплатити, як мінімум, 80% цього обсягу, незалежно від фактичного обсягу імпорту.

Тим часом Кремль вимагає, щоб Київ вступив до Митного союзу або створив спільний консорціум з управління українською газотранспортною системою, якщо країна хоче переглянути контракт. 

Інші новини розділу

наверх