Верховна Рада переймається правами кішок та собак

Верховна Рада переймається правами кішок та собак

Верховна Рада переймається правами кішок та собак

28.04.2013 713

Київ, 27 квітня. У Верховній Раді готовий проект нового закону, який дозволяє врегулювати відносини людини та братів її менших. Такий закон існує і зараз, але носить, швидше, декларативний характер, оскільки в ньому не прописано чітких механізмів його виконання.

Новий закон передбачає створення спеціальної соціальної служби, яка займатиметься наглядом за утриманням тварин та їх реєстрацією. Кожен власник тварини зобов'яже зареєструвати свого вихованця протягом 30 днів після придбання. Реєстрація платна, сума чисто символічна, 15-20 грн., піде на утримання служби.

У законі буде чітко прописано поняття жорстокого поводження з твариною, зокрема, забороняється утримувати тварин у клітинах у ресторанах, забороняється застосування отрути комунальниками. Передбачається значне збільшення відповідальності як адміністративної, так і кримінальної, якщо прецедент жорстокого поводження стався при дітях.

Абсолютним нововведенням у законі стане список потенційно небезпечних порід собак, яких заборонено вигулювати дітям до 16 років, повідомляє газета «Сьогодні».

Інші новини розділу

наверх