Вчені зможуть визначити раціон стародавніх людей за зубним нальотом

Вчені зможуть визначити раціон стародавніх людей за зубним нальотом

Вчені зможуть визначити раціон стародавніх людей за зубним нальотом

07.05.2012 689

Ми можемо чистити свої зуби невпинно, а стоматологи можуть регулярно допомагати нам позбавлятися утворення зубного нальоту, який відомий нам як зубний камінь. Проте антропологи можуть радіти з того, що представники стародавніх цивілізацій не приділяли стільки уваги гігієні порожнини рота.

Вчені з Університету Невади виявили, що дуже маленькі частки нальоту, зняті із зубів представників стародавнього населення, зможуть забезпечити хороші підказки про їхній раціон харчування.

Зразки зубного каменю було взято у 58 скелетів, похованих у соборі Санта-Марія на півночі Іспанії в період з 11 по 19 століття, щоб провести дослідження. Після того, як вчені зіштовхнулися зі змішаними результатами, вони вирішили надіслати п'ять зразків зубного каменю на аналіз співвідношення стабільних ізотопів.

Це хімічний аналіз, який досить складний. Чим більше в зубному нальоті буде присутній азот, тим більше продуктів тваринного походження входило в раціон стародавніх людей. Вуглець, навпаки, надає інформацію про види рослин, що споживаються.

Такий процес аналізу вимагає достатнього обсягу кислоти, щоб витягти колаген із зразків. Цей процес також руйнує кістки, тому в багатьох випадках це не дозволено робити з музейними експонатами.

Що стосується використання волосся, м'язів і нігтів для таких досліджень, то проблема полягає в тому, що вони не збереглися до наших часів. Вони розкладаються дуже швидко. Зубний камінь залишається практично не зворушеним дуже довгий час.

На думку експертів, якщо все минеться вдало, то новий метод отримає великий потенціал у майбутньому.

Інші новини розділу

 • Переваги електричних камінів 08.02.2018365 Переваги електричних камінів
  У списку предметів, що створюють затишок, камін стоїть в першій п'ятірці. Йому належить звання символу домашнього вогнища.
 • Дров'яна піч в будинку 11.01.2018294 Дров'яна піч в будинку

  Що хорошого в каміні - знають усі. Що поганого - тільки ті, у кого він вже є.

 • Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти 19.12.2017257 Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти
  Національне агентство розвідки Південної Кореї заявило про причетність північнокорейських хакерів до атаки на найбільшу в світі біржу криптовалюти Bithumb.
 • Заробити на YouTube стане складніше 28.10.2017310 Заробити на YouTube стане складніше
  Тепер рекламу на відеохостингу YouTube можна буде розміщувати на каналах, де відеоролики набрали більше 10000 переглядів. Про це повідомляють адміністратори популярного відеосервісу.
 • Microsoft отримала патент на складаний гаджет 11.09.2017350 Microsoft отримала патент на складаний гаджет
  Мабуть, відома американська корпорація Microsoft вирішила не відставати від технологічних гігантів Apple, Samsung, LG, Nokia. І зовсім недавно отримала охоронний документ на розробку згинальні гаджета.
 • Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої 09.05.2017440 Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої
  Найчастіше багато людей для того, щоб постійно залишатися на зв'язку носять всюди з собою різні зарядні пристрої. Тепер така необхідність повністю зникне, оскільки канадські фахівці створили інноваційні наручний годинник, за допомогою яких можна буде заряджати абсолютно будь-які гаджети.
 • За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі 11.03.2017458 За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі
  Фахівці створили незвичайну ручку, яка оснащена світловідбивним чорнилом. Асортимент інноваційних ручок просто величезний. Серед них є така новинка, яка має ряд незвичайних можливостей і характеристик.
 • Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник 27.01.2017443 Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник

  Незвичайні наручні годинники були створені швейцарським виробником. Унікальність цих нових годинників в тому, що при їх виробництві використовувалася натуральна коров'яча шкіра і справжній вершковий сир. З шкіри зроблений ремінець, а сир використаний при виробництві корпусу. У справжніх швейцарських годинників повинно бути не менше 60% відсотків деталей, вироблених саме на території Швейцарії.

 • Фахівці створили дитячий очищувач повітря 14.01.2017445 Фахівці створили дитячий очищувач повітря

  Багато батьків всерйоз замислюються про чистоту повітря в своїх оселях. Звичайна витяжка і кондиціонери не зможуть повноцінно очистити повітря від бруду і шкідливих речовин, що потрапляють з вулиці. В першу чергу це негативно відбивається на здоров'ї дітей.

 • У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника 18.12.2016441 У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника
  Американський виробник Under Armour створив унікальне спортивне взуття, яке здатне контролювати стан і своєчасно попередити людини про втому. При певних показниках стомлення кросівки зможуть уберегти власника від можливих травм.
наверх