Вчені з Університету Британської Колумбії та Смітсонівського інституту відкрили новий орган почуттів у китів, який координує його харчові процеси та допоможе пояснити їх величезні розміри.
Горбатий кит, Megaptera novaeangliae, є одним із великих представників китів. Дорослі особини досягають 12-16 м завдовжки і важать близько 36 тонн.
Нове дослідження, опубліковане в журналі «Nature», повідомляє про виявлення органу на кінчику підборіддя кита, у зв'язувальній тканині, яка з'єднує дві щелепи.
Використовуючи рентгенівську комп'ютерну томографію, дослідницька група підготувала тривимірну карту внутрішньої структури тканин кита. Зразки були отримані від нещодавно померлого кита, якого було вбито в рамках комерційної діяльності кітобійного промислу.
Результати сканування підборіддя кита показали сенсорний орган розміром із виноградину, розташований між кінцями щелеп. У ході подальшого дослідження з'ясувалося, що цей орган чуття реагує на поворот щелеп кита, коли він відкриває та закриває рот.
Вчені вважають, що цей орган чуття передає інформацію в мозок з метою координації складного механізму управління щелепами, язиком та розширенням горла.
З погляду еволюції, цей орган почуттів відіграє фундаментальну роль одному з найбільш екстремальних методів годівлі цих водних істот. Це також показує, наскільки погано ми розуміємо структуру устрою цих жителів океану.