Вчені ще раз спробували з'ясувати, від чого помер Ленін

Вчені ще раз спробували з'ясувати, від чого помер Ленін

Вчені ще раз спробували з'ясувати, від чого помер Ленін

08.05.2012 710

Невролог із Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса та російський історик Лев Лур'є провели спільне дослідження та озвучили громадськості нову гіпотезу про причини смерті Володимира Леніна

Дослідники у своїх припущеннях відштовхуються від того, що розтин Володимира Ілліча показало вапнування кровоносних судин мозку, з чого досить складно виділити достовірну причину смерті. Відомо, що Ленін пережив кілька інсультів і помер у 53 роки, що відносно молодий вік для смерті від інсульту. Крім того, Леніна не можна було віднести до будь-якої групи ризику: він не курив, не хворів на діабет, і у нього не було зайвої ваги.

Вінтерс і Лур'є припускають, що інсульт могло викликати лікування сифілісу, точніше методи лікування, яких вдавалися медики в ті часи. Ще однією з можливих причин смерті Леніна міг бути сильний стрес. А найсміливішою стала гіпотеза про отруєння Леніна Сталіним. Дослідники спираються на той факт, що незадовго до своєї смерті Ленін розчарувався у Сталіні як у соратнику і став більш схильний підтримувати Троцького. На користь цієї гіпотези виступає і той факт, що Сталін любив позбавлятися ворогів, отруюючи їх. Ще до всіх політичних перипетій Леніну довелося пережити два інсульти, після яких він знову вчився говорити і писати. Однак у рік своєї смерті він почував себе добре. 

Історики мають у своєму розпорядженні свідчення очевидців, які стверджували, що бачили Леніна напередодні його смерті, він був бадьорий і свіжий. І раптові конвульсії, нехарактерні для інсульту, на думку Вінтерса, були результатом отруєння. 

Російські вчені не схильні розділяти гіпотезу Вінтерса та Лур'є. Наприклад, директор НДІ фізико-хімічної медицини Юрій Лопухін вважає, що цілком очевидним є те, що Ленін помер від атеросклерозу судин головного мозку, а інших варіантів бути не може. 

Інші новини розділу

 • Переваги електричних камінів 08.02.2018365 Переваги електричних камінів
  У списку предметів, що створюють затишок, камін стоїть в першій п'ятірці. Йому належить звання символу домашнього вогнища.
 • Дров'яна піч в будинку 11.01.2018294 Дров'яна піч в будинку

  Що хорошого в каміні - знають усі. Що поганого - тільки ті, у кого він вже є.

 • Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти 19.12.2017257 Південна Корея звинуватила хакерів КНДР в крадіжці криптовалюти
  Національне агентство розвідки Південної Кореї заявило про причетність північнокорейських хакерів до атаки на найбільшу в світі біржу криптовалюти Bithumb.
 • Заробити на YouTube стане складніше 28.10.2017310 Заробити на YouTube стане складніше
  Тепер рекламу на відеохостингу YouTube можна буде розміщувати на каналах, де відеоролики набрали більше 10000 переглядів. Про це повідомляють адміністратори популярного відеосервісу.
 • Microsoft отримала патент на складаний гаджет 11.09.2017350 Microsoft отримала патент на складаний гаджет
  Мабуть, відома американська корпорація Microsoft вирішила не відставати від технологічних гігантів Apple, Samsung, LG, Nokia. І зовсім недавно отримала охоронний документ на розробку згинальні гаджета.
 • Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої 09.05.2017440 Годинники Uvolt зарядять будь-які мобільні пристрої
  Найчастіше багато людей для того, щоб постійно залишатися на зв'язку носять всюди з собою різні зарядні пристрої. Тепер така необхідність повністю зникне, оскільки канадські фахівці створили інноваційні наручний годинник, за допомогою яких можна буде заряджати абсолютно будь-які гаджети.
 • За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі 11.03.2017458 За допомогою унікальної ручки CreoPop можна малювати на склі
  Фахівці створили незвичайну ручку, яка оснащена світловідбивним чорнилом. Асортимент інноваційних ручок просто величезний. Серед них є така новинка, яка має ряд незвичайних можливостей і характеристик.
 • Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник 27.01.2017443 Швейцарські фахівці винайшли незвичайний годинник

  Незвичайні наручні годинники були створені швейцарським виробником. Унікальність цих нових годинників в тому, що при їх виробництві використовувалася натуральна коров'яча шкіра і справжній вершковий сир. З шкіри зроблений ремінець, а сир використаний при виробництві корпусу. У справжніх швейцарських годинників повинно бути не менше 60% відсотків деталей, вироблених саме на території Швейцарії.

 • Фахівці створили дитячий очищувач повітря 14.01.2017445 Фахівці створили дитячий очищувач повітря

  Багато батьків всерйоз замислюються про чистоту повітря в своїх оселях. Звичайна витяжка і кондиціонери не зможуть повноцінно очистити повітря від бруду і шкідливих речовин, що потрапляють з вулиці. В першу чергу це негативно відбивається на здоров'ї дітей.

 • У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника 18.12.2016441 У США винайшли кросівки, які будуть контролювати стан власника
  Американський виробник Under Armour створив унікальне спортивне взуття, яке здатне контролювати стан і своєчасно попередити людини про втому. При певних показниках стомлення кросівки зможуть уберегти власника від можливих травм.
наверх