У США вимагають санкцій проти України за піратство

У США вимагають санкцій проти України за піратство

У США вимагають санкцій проти України за піратство

13.03.2013 703

Якщо уряд США погодиться з висновками асоціації, яка представляє власників інтелектуального продукту, Україні загрожують торгові санкції, внаслідок яких вона втратить 50 мільйонів доларів на рік.

На переконання Міжнародного альянсу інтелектуальних прав, українці крадуть інтелектуальну власність найшвидшими темпами в Європі, і ці темпи продовжують зростати. До того ж поняття недоторканності інтелектуальної власності не розуміють навіть українські державні службовці.

Україна вже була визнана альянсом «пріоритетною країною» боротьби з піратством. Тоді питання стосувалося оптичних дисків, які в Україні вільно копіювалися і існувала ціла індустрія виготовлення неліцензійної продукції. Питання обговорювалося на найвищому рівні і вимагали обіцянки тодішнього Президента Леоніда Кучми, яку він дав керівникові США Біллу Клінтону. Але з того часу проблема не зникла, змінився лише спосіб крадіжки інтелектуальної власності, каже представник Альянсу.

Україна, за словами представника Міжнародного альянсу інтелектуальних прав, має статус країни, яка має преференційні права у торгівлі зі Сполученими Штатами Америки. Цей статус потребує адекватного захисту інтелектуальної власності, однак, на думку НАТО, Україна такого захисту не забезпечує, а тому не мала б отримувати торговельні пільги від США, які торік становили понад 50 мільйонів доларів. 

Інші новини розділу

наверх