Перший день весни став для кішок, що мешкають у Росії, справжнім святом - цього дня вже традиційно відзначається російський День кішок. В інших країнах цей день відзначається в інші дати. Наприклад, у США це – 29 жовтня, в Японії — 22 лютого, а в Польщі – 17 лютого. Існує також і Всесвітній день кішок, який відзначають 8 серпня.
Про кішок розповість особлива наука – фелінологія. Фахівці-фелінологи відзначають, що кішки живуть із людиною стільки років, що відчувають себе рівними їй. Тому поводитися з ними треба з повагою – наприклад, не наказувати, а пояснювати, і навіть хвалити за добру поведінку. Кішки люблять увагу і ласку, причому за статистикою більш ніжними, як правило, є коти, тоді як кішки - більш норовливі і примхливі.
Найближчу до людини домашню кішку вчені називають Felis catus - вона належить до сімейства котячих, який нараховує 2 підродини, 4 роди та близько 36 видів. На території Росії живуть представники обох підродин, трьох пологів та дванадцяти видів. Варто відзначити, що завдяки гарному хутру деякі кішки навіть мають промислове хутрове значення.