У Пітері масово 'закривають' опозиціонерів

У Пітері масово

У Пітері масово "закривають" опозиціонерів

05.03.2012 781

Ситуація, що виникла після виборів Президента Росії, загрожує вийти з-під контролю. Акції протесту охопили Москву та Санкт-Петербург.

У Санкт-Петербурзі сьогодні ввечері на Ісаакіївській площі пройшов неузгоджений мітинг протесту «За чесні вибори». ОМОН оточив присутніх щільним кільцем, намагаючись вихоплювати людей з натовпу. У відповідь присутні вигукували гасла «Ганьба!», «Ваші вибори - фарс» та пускали сигнальні ракети.

За офіційними даними, в акції взяли участь близько 800 осіб, з яких затримано 70, за неофіційними – близько 4 тис. людей. Серед затриманих на Ісаакіївській площі – відомий журналіст Лев Лур'є, а також депутат Закса від КПРФ Ірина Комолова, відомий націоналіст Микола Бондарик та лідер петербурзького ОГФ Ольга Курносова. До цього інтернет-видання «Фонтанка.ру» повідомляло, що поліцейські затримують тих, хто прийшов на несанкціоновану акцію до стін міського парламенту. Затримання почалися після того, як групи мітингувальників спробували пройти до входу до парламенту.

За даними "Інтерфаксу", серед затриманих також були помічені депутати міського парламенту від фракції "Яблуко" Борис Вишневський і Максим Резник. Їх, як депутатів, невдовзі відпустили. Також затримано лідера петербурзького руху "Інша Росія" Андрія Дмитрієва.

Серед мітингувальників виділилася група з анархістською символікою, яка спробувала вирватися з кільця ОМОНу і рушити у бік Палацової площі, проте поліція запобігла цій спробі і затримала всіх учасників групи. Наразі опозиціонери продовжують перекривати рух автомобілів у районі Ісакія. Тим часом поліція зберігає оточення і продовжує затримання мітингувальників.

Інші новини розділу

наверх