Сучасне суспільство вже не бачить свого існування без соціальних мереж, і навіть, незважаючи на те, що вчені постійно підтверджують результатами усіляких експериментів, що користування послугами соціальних мереж шкодить людині, соціальні мережі залишаються основною причиною відвідування інтернету безліччю людей у всьому світі.
Вже підтверджено, що регулярне проведення часу в соціальних мережах наражає людину на такі небезпеки, як ожиріння, депресії і навіть суїцидальні думки.
Різні, лякаючі міфи про соціальні мережі чуються від учених з різних куточків світу.
Наприклад, дослідники з Великобританії стверджують, що соціальні мережі відбирають життєвий простір у людей, у друзях у яких начальство та колеги. Таке віртуальне сусідство, на думку вчених, вкидає людину у постійне відчуття стресу. А інші дослідники доводять, що звикання до соціальних мереж є важчою формою залежності, ніж куріння чи навіть алкоголізм.
Військовим теж не рекомендується спілкуватися в мережі, оскільки це спілкування змушує їх відволікатися від служби та думати про проблеми рідних.
Китайські вчені вразили світ твердженням того, що у людей, залежних від соціальних мереж, пошкоджені нервові волокна головного мозку. А шведські дослідники запевняють, що соціальні мережі – причина розвитку нарцисизму у багатьох людей.
Цікава думка з цього приводу є і в українських вчених: вони вважають, що всі вищеописані теорії – псевдонаукові припущення, з комерційним характером в основі.