Скільки ви п'єте – не важливо, померти можна і від печива

Скільки ви п'єте – не важливо, померти можна і від печива

Скільки ви п'єте – не важливо, померти можна і від печива

03.04.2012 698

Тоні Оуклі подобалося вважати себе досить здоровим. Він пив лише у вихідні і відвідував спортзал пару разів на тиждень. Востаннє він потрапив до лікарні шість років тому, і то лише тому, що зламав ногу.

І ось, уявіть собі його шок, коли в травні минулого року йому сказали, що він може померти протягом найближчих десяти років через хворобу печінки.

«Я був дуже, дуже шокований», - каже 50-річний Тоні, який одружений і має чотирьох дорослих дітей.

У вихідні п'є пиво, але у невеликих кількостях не вживає спиртне протягом тижня. Тоні знав, що має надмірну вагу, яку він пов'язує з перекусами печивом на роботі.

Однак Тоні, як і мало хто здогадується, що не тільки алкоголь може призвести до хвороби печінки. Є ще й ненажерливість.

Цю хворобу часто називаю безалкогольною жирною хворобою печінки. Більшість тих, хто страждає цією недугою, лише помірно п'ють або може бути навіть непитущі зовсім.

Коли ми набираємо вагу, наш організм стає менш чутливим до інсуліну. Інсулін допомагає зберегти цукор у клітинах, але якщо він менш ефективний, то цукор починає зберігатися у вигляді жиру у печінці. Це викликає у ній запалення так само, як і занадто велика кількість алкоголю.

Протягом багатьох років це може призвести до утворення рубців, а потім до цирозу печінки. В результаті, зазвичай гладка печінка стає повною вузлів і жорстких хрящів, тобто вона не може нормально функціонувати.

Це може мати величезний вплив, тому що печінка важлива не тільки для обробки їжі. Вона також очищає організм від інфекцій та допомагає нейтралізувати токсини та ліки. Таким чином, цироз може бути небезпечним для життя.

І, як стверджують британські лікарі, саме ожиріння, а не алкоголь стане основною причиною цирозу печінки, якщо сучасні кулінарні уподобання людей залишаться незмінними.

Інші новини розділу

наверх