Секс після серцевого нападу абсолютно безпечний

Секс після серцевого нападу абсолютно безпечний

Секс після серцевого нападу абсолютно безпечний

11.05.2012 661

Грамотні роз'яснення лікарів перед випискою з лікарні можуть допомогти пацієнтам після інфаркту повернутися до здорового сексуального життя, як показало нове дослідження.

Поточні принципи підходу до цього питання, розроблені групою провідних кардіологів США, свідчать про те, що пацієнти при стабільному стані серця можуть відновити статеве життя зі своїм звичайним партнером вже протягом перших 10 днів.

На думку фахівців, якщо пацієнти можуть займатися помірними фізичними навантаженнями, такими як підйом через пару сходових прольотів, вони досить здорові для сексу.

У ході дослідження також з'ясувалося, що пацієнти, які були сексуально активними до серцевого нападу, набагато легше одужують і швидше повертаються до нормального сексуального життя, якщо вони отримали рекомендації з цього питання, перш ніж залишити лікарню.

Вчені виявили, що багато пацієнтів, які не отримали адекватної консультації та роз'яснень щодо цього до виписки зі стаціонару, самі необґрунтовано утримуються від сексу, бо бояться нашкодити своєму здоров'ю.

У ході обстеження 1879 пацієнтів, які перенесли серцевий напад, отримали інструкції про те, коли і як можна благополучно повернутись до сексуальної активності. Через рік спостереження з них лише 41% чоловіків та 24% жінок повідомили, що обговорювали цю проблему зі своїм лікарем, решта ж намагалися утримуватися від сексу.

Без консультацій пацієнти роблять свої власні, часто неправильні висновки та припущення про ризик, пов'язаний із сексуальною активністю. Численні дослідження показали, що секс дає набагато менше навантаження на серце, ніж люди думають.

Інші новини розділу

наверх