Пташиний грип не такий небезпечний, як його описують

Пташиний грип не такий небезпечний, як його описують

Пташиний грип не такий небезпечний, як його описують

20.02.2012 762

Пташиний грип може бути менш смертоносним, ніж передбачалося, на основі аналізу сироватки крові багатьох минулих спалахів інфекцій в Азії. Нещодавно у В'єтнамі було зареєстровано випадки захворювання серед качок, де підозра впала на вірус пташиного грипу H5N1.

Пташиний грип зазвичай проникає в організм людини від птахів до людей, але не від людини до людини. На основі аналізу приблизно 600 випадків, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підрахували, що штам вірусу вбиває більше половини своїх жертв. Ця смертність виглядає завищеною, як вважають науковці в опублікованій статті у журналі «Наука». «ВООЗ не враховує більшість випадків інфекцій, а обрало лише кілька випадків госпіталізації, які, швидше за все, мали важку форму захворювання», - йдеться у дослідженні під керівництвом мікробіолога Тайа Вана із Синайської школи медицини у Нью-Йорку. «Це може означати недооблік пацієнтів, які страждають лише на незначне захворювання на пташиний грип, що призводить до роздування даних про смертність».

Команда зібрала аналізи 12677 азіатів, африканців та європейців у 27 дослідженнях починаючи з 1997 по 2009 рік. Команда вважає, що близько 1,2% з них вижили завдяки легким випадкам захворювання на пташиний грип. Для порівняння, рівень смертності від звичайного грипу в 1918 році склав 675 000 людей по всій країні, причому часто молодих і здорових. Відсоток смертності у цьому випадку становив близько 0,5%. Сезонний грип має нижчий рівень смертності, близько 0,1%, частіше у людей похилого віку.

Вчені вважають, що підвищений рівень смертності це збій просто не коректного порівняння.

Інші новини розділу

наверх