Про трагічну загибель «Титаніка» знали заздалегідь?

Про трагічну загибель «Титаніка» знали заздалегідь?

Про трагічну загибель «Титаніка» знали заздалегідь?

14.04.2012 661

Це був найбільший корабель свого часу, описаний його творцем, як «найбільший твір людей».

Вигадане судно також спіткало горе, коли воно у своєму плаванні по водах Північної Атлантики зіткнулося з айсбергом, прихованим від очей людини під товщею холодної води. За сюжетом твору більшість пасажирів цього корабля загинули, а вже через 14 років після написання повісті світ побачив реальний, найбільший пасажирський лайнер «Титанік»

Цікаво, що «Титанік» практично точнісінько повторив долю корабля «Титан», який був описаний у повісті Моргана Робертсона «Марність» у 1989 році. 

«Титан» не був ключовою Фігурою в оповіданні автора, однак його аварію Робертсон описав дуже детально, щоб можна було провести паралель з трагічно відомим судном «Титанік», який зазнав корабельної аварії в 1912 році і назвати свого роду "провісником"

Справа в тому, що вчені, які вивчали деталі реальної катастрофи, дійшли дивного, але очевидного відкриття – Справжній і міфічний кораблі, були схожі майже на дві краплі води. Навіть довжина палуби реального «Титаніка», була всього на 25 метрів довшою за судно описаного в книзі. А максимальна швидкість 20 вузлів була ідентична і в першому, і в другому випадку. А рятувальних шлюпок на «Титаніці» не вистачило для всіх пасажирів, як і в його літературному аналогу. 

«Це було найбільше судно у світі та найбільший твір людства. У його будівництво були залучені люди з різних сфер науки та професій», - так автор починає свою повість. Так було і в житті. 

Кораблебудівники вважали свої судна стійкими і непотоплюваними, й у житті й ​​у повісті. Але самовпевненість роду людського, описана в книзі, принесла сумні плоди у реальному житті. 

Цікаво, що Моргана Робертсона не вважали зразком тогочасної літератури, але після краху «Титаніка» автор знайшов репутацію провісника.

Але Пол Гейєр, професор університету Вілфрід Лор'є, сказав, що більшість збігів можна пояснити, якщо глянути на біографію автора.

«Він був тим, хто писав про морські справи», - заявив Гейєр. «Він був досвідченим моряком і бачив, що кораблі стають дуже великими, тому розумів, що можлива небезпека, що один із цих гігантів рано чи пізно зіткнеться з айсбергом».

Інші новини розділу

наверх