Президента Чехії Вацлава Клауса звинувачують у зраді батьківщини

Президента Чехії Вацлава Клауса звинувачують у зраді батьківщини

Президента Чехії Вацлава Клауса звинувачують у зраді батьківщини

06.03.2013 654

За три дні до закінчення президентських повноважень керівника Чехії Вацлава Клауса звинуватили у зраді батьківщини. Відповідне подання підтримав Сенат – верхня палата парламенту країни. Обурення законодавців викликала новорічна амністія президента, вона дала волю значній частині злочинців, у тому числі багатьом із тих, кому погрожував суд за корупцію на найвищому рівні.

Більшість – 38 із 68 присутніх сенаторів проголосували за подання скарги до Конституційного суду, який тепер має вирішити, чи були у діях президента Вацлава Клауса ознаки зради Батьківщині. За чеським законом, Сенат є єдиним органом, який має повноваження розпочати судовий розгляд справи президента країни.

Своєю останньою амністією на посту президента 2 січня Вацлав Клаус звільнив близько 17 тисяч ув'язнених. Широке громадське обурення викликало рішення припинити розслідування у справах, що тривали вісім і більше років. До цієї категорії належать випадки корупції на дуже високому рівні, що включають розкрадання мільйонами.


Сам Вацлав Клаус свою провину заперечує, а на прес-конференції у вівторок заявив, що шкодує, що чеська політика «упала так низько». 

Інші новини розділу

наверх