Американські вчені змогли винайти відмінний водовідштовхуючий матеріал, зімітувавши властивості рослин-хижаків. Новий матеріал не пропускає жодну рідину: ні воду, ні бруд.
"Природна технологія", названа "ефектом лотоса", діє так: похожі на ворс наноструктури, які покривають поверхню листя, формують повітряну подушку, за допомогою якої краплі рідин не маючи можливості потрапити всередину, катаються по поверхні. Недоліком "ефекту лотоса" є те, що він дає збої з органічними і складними рідко, а також при пошкодженні текстур або під впливом великих температур і тиску. Але все ж таки вченим вдалося зімітувати "ефект лотоса" і навіть посилити його.
Вчені провели безліч експериментів з різними видами рідин, включаючи нафту та кров. Незвичайний матеріал пройшов перевірку не тільки у звичайних умовах, але не підвів і при тиску 670 атмосфер, надмірної вологості та на дикому морозі. Після пошкоджень він також своїх властивостей не втратив.
За словами голови компанії, SLIPS (така назва водовідштовхувального матеріалу) буде корисний при будівництві трубопроводів, стін, корпусу кораблів та інших поверхонь, що самоочищаються. Також при необхідності матеріал можна зробити прозорим.