За допомогою технології 3D-друку вчені створили імплантат, що дає змогу відновити 75% черепа пацієнта. Проведена на початку березня операція пройшла успішно, вчені не поспішають розкривати деталі хірургічного прориву.
Наприклад, поки що невідомо ні прізвища пацієнта, ні особливості травми черепа.
Отже, щоб створити імплантат, вчені «відсканували» у пацієнта голову і на основі отриманого зображення, перетворене на комп'ютерну цифрову модель, 3D-принтер надрукував черепну коробку.
При створенні імплантату використовували спеціальний матеріал – так званий полімер ультрависокої продуктивності, особливістю якого є те, що з ним можуть зрощуватися клітини кісткової речовини. Як результат, створений на 3D-принтері імплантат стовідсотково підходить пацієнту та надійно захищає мозок.
Скотт ДеФеліс, глава Oxford Performance Materеals вважає, що ця технологія дає можливість заміняти імплантатом будь-які типи кістки, скорочувати час операції та вартість, а також знижувати ризики. Проте деякі колеги ДеФеліса вказують на те, що лікарям, які будуть проводити такі операції, потрібно буде багато уваги приділяти спостереженню пацієнта вже після оперативного втручання. Череп, мовляв, таки не тільки коробка для мозку.