Медитації можуть покращити пам'ять

Медитації можуть покращити пам'ять

Медитації можуть покращити пам'ять

02.03.2012 745

Дослідники з Університету Томаса Джефферсона виявили, що дорослі з порушеннями та втратою пам'яті можуть отримати вигоду з мантри на основі медитації, яка позитивно впливає на емоційні реакції людей на стрес, втому та занепокоєння.

Для їх дослідження вчені залучили 15 людей похилого віку з проблемами пам'яті, які варіювалися від помірного порушення, пов'язаного з віком до хвороби Альцгеймера, і провели з ними мантра-курс, заснований на медитації, до якого входили 12 хвилин медитації на день, протягом восьми тижнів. . Крім того, була контрольна група, яка займалася прослуховуванням класичної музики протягом того ж періоду протягом 8 тижнів.

Попередні результати показали значне збільшення мозкового кровотоку у хворих, особливо у префронтальній, лобовій та тім'яній корі мозку, а також у пацієнтів покращилися когнітивні функції.

Отримані результати показали, що учасники групи медитації показали деяке поліпшення мозкової активності завдяки зниженню втоми, напруженості, гніву, розгубленості та депресії. Однак у той час як дослідники відзначили значне поліпшення напруги та втоми, у порівнянні з контрольною групою, у них не спостерігалося великих змін щодо покращення пам'яті.

Інші новини розділу

наверх