Клітини шкіри можуть бути перетворені на клітини головного мозку

Клітини шкіри можуть бути перетворені на клітини головного мозку

Клітини шкіри можуть бути перетворені на клітини головного мозку

15.01.2012 764

Клітини шкіри були перетворені безпосередньо на клітини, які розвиваються в основні компоненти мозку вченими, що вивчають мишей у Каліфорнії.

Експеримент, як було повідомлено на Слуханнях Національної академії наук, пропустив середню стадію «стовбурної клітини» в процесі. Вчені сказали, що вони були схвильовані «raquo; потенційними можливостями використання цього відкриття у медицині.

Однак поки що необхідно провести набагато більше тестів, перш ніж ця технологія могла б використовуватися на людській шкірі. Стовбурові клітини, які можуть стати будь-яким іншим типом клітини від мозкових до кісткових, мають величезний потенціал у діапазоні застосування. Багато випробувань проводяться на пацієнтах, які перенесли інсульт або певні форми сліпоти. Одне з великих питань для цієї сфери те, звідки брати ці клітини. Є етичне занепокоєння з приводу ембріональних стовбурових клітин, і пацієнти повинні вживати наркотики імунодепресанти, інакше будь-яка тканина стовбурової клітини не відповідатиме їх власним.

Альтернативний метод повинен був взяти клітини шкіри та повторно програмувати їх у «викликані» стовбурові клітини. Вони могли бути зроблені з власних клітин пацієнта, а потім перетворені на необхідний тип клітини, проте результати процесу активували рак у генах. Дослідницька група в Медичній школі Стенфордського університету в Каліфорнії пробує інший спосіб - перетворення власних клітин шкіри людини на спеціальні клітини, не створюючи «викликані» стовбурові клітини. Вони вже перетворили клітини шкіри безпосередньо на нейрони. 

 

Ці клітини попередників мають перевагу, що вони можуть бути вирощені в лабораторії в дуже великих кількостях. Це може бути важливим, так як клітини можуть у цьому випадку використовуватися в будь-якій терапії.

Інші новини розділу

наверх