Інфаркт можна буде передбачити заздалегідь

Інфаркт можна буде передбачити заздалегідь

Інфаркт можна буде передбачити заздалегідь

25.03.2012 716

Занадто часто люди проходять обстеження серцево-судинної системи після пережитого серцевого нападу. Тепер вчені знайшли ключ, який допоможе лікарям визначити, чи є серцевий напад неминучим.

Більшість серцевих нападів трапляється, коли жирові відкладення в артеріях створюють розриви, де потім утворюється потік крові, щоб цей розрив запечатати. Якщо згусток є занадто великим, він блокує кровотік. Вчені виявили в крові людей клітини, які відшаровуються від стінок артерій у разі їх травм та уражень. Подальші аналізи показали високий рівень цих клітин у крові 50 осіб, які щойно пережили серцевий напад. Тепер вчені хочуть провести необхідні дослідження, щоб дізнатися, наскільки рано ці клітини можуть виникнути до серцевого нападу. Вчені поки що не очікують, що цей тест зможе передбачити інфаркт найближчим часом, тому що для цього ще потрібно попрацювати.

За словами фахівців, з Університету штату Індіана ці клітини з'являються «не лише за хвилини до» серцевого нападу, «але, ймовірно, за кілька годин, днів, а, можливо, навіть раніше».

Інші новини розділу

наверх