Греції не місце у єврозоні

Греції не місце у єврозоні

Греції не місце у єврозоні

27.04.2012 754

Грецію не слід приймати в єврозону, вважає колишній глава німецького центрального банку, який займав центральне місце у політиці єврозони на той час.

Але Ернст Вельтеке, який був президентом Бундесбанку в період 1999-2004 років, вважає, що жодну з проблем єврозони не буде вирішено, якщо Греція залишиться в єврозоні. Також він додав, що необхідно активізувати передачу багатства від багатих районів єврозони у бідні та висловив упевненість у виживанні євро.

«Євро не в такій великій небезпеці, як про це часто говорять», - заявив він. «Євро залишається стабільним вже 10 років, у тому числі й за ределами Європейського валютного союзу». Вельтеке наголосив, що, озираючись назад, було ясно, що Греція не була готова до євро. На Грецію припадає лише 3% обсягу промислового виробництва в єврозоні, так що "якщо Греція залишить Європейський валютний союз, то це ніяк на ньому не позначиться". Валюта країни падатиме, що означає, що Греції доведеться важко боротися, щоб погасити свої борги перед єврозоною. Це спричинить великі проблеми для банків Європи, які позичили Греції гроші.

За його словами, актуальні проблеми єврозони були пов'язані із борговою кризою на півдні Європи внаслідок фінансової кризи. Він також підкреслив глибокі проблеми, такі як торговий дисбаланс деяких країн, одні з яких мали профіцит, інші страждали від дефіциту бюджету. Екс-президент Бундесбанку наголосив, що це була робота політиків, а не Європейського центрального банку (ЄЦБ), які мали вирішити ці проблеми.

Інші новини розділу

наверх