Вчені з Технологічного університету Джорджії мають намір представити надшвидкісну антену для передачі даних через мережу. Ця антена складається із загадкового матеріалу – графена, не вивченого остаточно. Така антена здатна передавати дані зі швидкістю в терабіт за секунду на відстані метра, але, якщо вірити словами вчених, то на відстані кілька сантиметрів ця швидкість збільшується до ста терабіт за секунду.
Це відбувається через дуже маленьку опірність графену так, як він має товщину всього в один атом, і тому показники його опірності набагато кращі, ніж у кремнію (50-500 разів). З такою швидкістю можна передавати дані, наприклад, кілька високоякісних фільмів, лише за лічені секунди.
Виходить, що людський прогрес дійшов до того, що швидкість передачі буде залежати не від апаратних властивостей модему, а від швидкості прийому даних мережевою картою і швидкістю запису даних на жорсткий диск. Загалом, вийде, що максимальна швидкість передачі буде залежати не від антени, а від того, наскільки злагоджено працює Ваш пристрій прийому. З такими перспективами властивостей графена так само можна задуматися про запис інформації на жорсткий диск, щоб у черговий раз створити неймовірне.
Майбутнє інформаційних технологій у наших руках, і ці руки, як я побачив, не опустилися, і постійно творять щось нове, наше майбутнє все комфортніше та комфортніше.